Okna PCV - system Salamander bluEvolution

 • widok zewnętrzny (wersja AD)

  widok zewnętrzny (wersja AD)

 • widok wewnętrzny (wersja AD)

  widok wewnętrzny (wersja AD)

 • widok wewnętrzny (wersja MD)

  widok wewnętrzny (wersja MD)

 • widok zewnętrzny (wersja MD)

  widok zewnętrzny (wersja MD)

Logo System bluEvolutionNaszą ofertę w zakresie okien opieramy na sprawdzonych i niezawodnych rozwiązaniach renomowanej firmy Salamander, od lat zaliczanej do czołówki producentów profili z PCW w Polsce. Wykorzystując najnowsze technologie, dbamy o każdy szczegół i wszystkie okna oparte na profilu bluEvolution — zarówno w wersji AD, jak i MD — dostosowujemy do aktualnych standardów.

Obydwie wersje okien opartych na profilu Salamander bluEvolution składają się ze skrzydła HO8520 oraz listwy przyszybowej GP8440. Różnica tkwi natomiast w ramie. O ile w wersji AD zastosowano ramę HO8020, o tyle w wersji MD zdecydowano się na ramę HO9020.

Chcąc zapewnić komfort i wygodę użytkowania, używane przez Art-Okna Lubelską Fabrykę Okien szklenia okienne są zawsze najwyższej jakości, spełniając przy tym wszelkie możliwe normy bezpieczeństwa.

 

Przekrój wersji MD profilu Salamander bluEvolution:

 

Przekrój wersji MD profilu SYSTEM

(1) Wrąb. Duża komora odwodnieniowa. Wrąb szybowy o głębokości 3 mm zakończony skośnym odpływem wody na zewnątrz w ramie i skrzydle.

(2) Wymiary. Rama: 82 mm. Słupek: 82 mm. Skrzydło: 82 mm.

(3) Przylgi. Wysokość przylgi: zewnątrz 27 mm, wewnątrz 20 mm. Szerokość przylgi: zewnątrz 16 mm, wewnątrz 15,5 mm.

(4) Kształty przylg. Wszystkie zewnętrzne przylgi nachylone są pod kątem 14°. Wewnętrzna przylga skrzydła jest prosta. Listwa przyszybowa nachylona jest pod kątem 14°.

(5) Grubości ścianek. Ścianki zewnętrzne profili głównych tłoczone zgodnie z RAL-GZ 716/1, część 1 oraz 7. Ścianki wewnętrzne tłoczone zgodnie z wymogami konstrukcyjnymi.

(6) Uszczelki. Zgrzewalne, wykonane z TPE środkowe i wewnętrzne uszczelki przylgowe oraz zewnętrzne uszczelki przyszybowe. Uszczelki w listwach przyszybowych z TPE. Wysokość uszczelki przyszybowej 4 mm. Wysokość uszczelki zewnętrznej 4 mm, wewnętrznej 4,5 mm.

(7) Wzmocnienia. Profile stalowe ocynkowane zgodnie z RAL-RG 716/1, część 3.

(8) Szklenie. Wszystkie dostępne na rynku pakiety z szybami izolacyjnymi ciepłochronnymi, akustycznymi i antywłamaniowymi, o grubości do 52 mm.

(9) Odwodnienia/Odpowietrzenia. Realizowane poprzez odseparowane komory o dużych rozmiarach, od czoła względnie w dół profilu.

(10) Okucia. Ogólnodostępne na rynku okucia o szerokości 16 mm i osi obrotu 13 mm, mocowanie zabezpieczenia antywłamaniowego w stali.

(11) Obróbka profili. Ramy i skrzydła (narożniki zgrzewalne) łączone poprzez zgrzewanie. Słupki, ślemiona i szprosy łączone mechanicznie lub zgrzewane.

(12) Budowa profili. 6-komorowy system w ramach i skrzydłach 5-komorowy system w słupkach.

(13) Kolory. Biały jednorodny w masie Barwiony w masie z zewnętrzną i wewnętrzną powierzchnią oklejoną standardową folią dekoracyjną. Niestandardowe folie dekoracyjne na zapytanie. Inne powłoki zgodne z RAL na zapytanie.

 

Zobacz także...

Szklenie okienne
Szklenie okienne
Szklenie okienne
Szklenie okienne